Nowe wystawy czasowe w Łazienkach Królewskich

Atrakcyjnie zapowiada się wystawowy sierpień w Łazienkach Królewskich. Od wczoraj do 31 sierpnia, można obejrzeć w Wodozbiorze wystawę fotografii Wojciecha Kapuścińskiego „Wenecja, magia karnawału”. Od 3 sierpnia w  Ermitażu, wystawa fotograficzna, prezentująca prace członków Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu RP, powstałych podczas pleneru w Janowie Podlaskim pt. „Symbioza człowieka i konia”. 

9 sierpnia w  Starej Kordegardzie – „Piękno Krymu”, malarstwo Natalii i Vladimira i Czajkowskich. Autorzy są absolwentami Krymskiej Szkoły Sztuk Plastycznych. Wystawa potrwa do 3.09 br.

Od 10 do 31 sierpnia  – Plac Zabaw – „Mój zawód w przyszłości”, wystawa prac dziecięcych przysłanych na konkurs organizowany przez Fundację Rozwoju Kształcenia Zawodowego. Przewidziany jest kiermasz prac. Dochód zostanie przekazany na rzecz budowy ośrodków pomocy zawodowej dla wychowanków domów dziecka. 11 sierpnia do 13 września – Ogrodzenie Parku od strony ul. Agrykoli – „Wielki Błękit”, zdjęcia zrobione pod wodą. 

Dodatkowo można obejrzeć:     
          
Stara Kordegarda – „Sen nocy letniej”, malarstwo Katarzyny Orthwein i Aliny Dorady-Krawczyk – do 6.08. br.
Podchorążówka – Muzeum Wychodźstwa Polskiego im. Ignacego J. Paderewskiego -Oddział Muzeum Łazienki Królewskie: 

– Gdzie indziej – Emigracja Polaków do Kanady do 1914 r. – do 15.11.br.  
– Orły w krainie kangurów – wystawa poświęcona emigracji z Polski do Australii, do 1918 roku, wystawa prezentowana – do 31.12. br. 
– Każdy jest gdzieś obcym – Międzynarodowa wystawa zorganizowana przez Stiftung Haus der Geschichte der Bundesrepublik Deutschland w ramach programu Unii Europejskiej Culture 2000 – do 17.09.br. 
– Pinsel i Meretyn – mistrzowie lwowskiego rokoka – do 31.08. br.   

Ermitaż – „Akwedukty snów”, wystawa malarstwa Grzegorza Steca, wystawa przedłużona do 30.07.br

Ogrodzenie Parku od strony Al. Ujazdowskich – „Można odejść na zawsze, by stale być blisko” Ks. Jan Twardowski /1915 – 2006/”. Fotografie autorstwa Czesława Czaplińskiego. Wystawie towarzyszyć będą okolicznościowe recytacje poezji ks. Jana Twardowskiego w niedziele po Koncertach Chopinowskich – do 15.09. br.

Ogrodzenie Parku Od Strony Ul. Agrykoli
– W najbiedniejszym kraju na świecie… – fotografie z wyprawy Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF do Sierra Leone – do 9.08.br.

– Historia Biennale w plakacie -Wystawa organizowana przez Muzeum Plakatu w Wilanowie oraz Fundację Plakat Polski z okazji 40-lecia Międzynarodowego Biennale Plakatu. Zaprezentowane zostaną najlepsze i najcenniejsze plakaty Biennale – do 15.08.br.

Hala Szklarni – „Samochody PRL-u”, wystawa organizowana przez Muzeum Motoryzacji
w Otrębusach – do 31.08. br.

Świątynia Egipska – Muzeum Harcerstwa
– Harcerstwo lwowskie 1911 – 1939 – geneza ruchu harcerskiego na Ziemiach Polskich.        
– Poczty harcerskie i skautowe – wystawa o historii poczt organizacji skautowych Austrii, Niemiec oraz Polski.
– Pełnić służbę – wystawa na której zgromadzono zdjęcia, dokumenty, przedmioty codziennego użytku i inne pamiątki związane z życiem i działalnością hm. Stefana Mirowskiego. Eksponaty prezentowane na wystawie dobrane zostały tak, by najtrafniej pokazać wartości, jakie Stefan Mirowski wcielał w swoje życie – służbę Bogu, Ojczyźnie i drugiemu człowiekowi. Wystawę po raz pierwszy zaprezentowano w 2004 roku na Zlocie Chorągwi Dolnośląskiej ZHP, która nosi imię Stefana Mirowskiego – do 31.08.br

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *